Nem titok, hogy rövid időn belül változni fog a táplálkozásunk, mert ennyi embert lassan már lehetetlen hússal jóllakatni. Világszerte egyre több szó esik a főleg növényi alapanyagokból készülő fehérjeforrásokról – és itt már rég nem a szójafasírtról vagy más, kényszerű pótlékokról van szó, hanem élvezetes ízű és textúrájú készítményekről. Nagyon közel az idő, amikor erős verseny kezdődik majd ezen a területen, és a Zeelandia időben lépett, hogy partnerei már a rajtnál értékes előnnyel indulhassanak – ezért is jelent meg a kínálatban a Veggie Menu.

100 százalék íz, 0 százalék hús. Ez a rövid szlogen mindent elmond a vállalat új húspótló keverékéről, ami kukoricából és borsófehérjéből készül. A kifejezetten ízletes Veggie Menu minden mai elvárásnak megfelel, hiszen nemcsak húsmentes, hanem szója, mesterséges színezék és pálmaolaj sincs benne, és mivel tisztán növényi összetevőkből áll, a vegán táplálkozást választó vevők számára is vonzó ajánlat lehet.

A Zeelandia persze arra is ügyelt, hogy új terméke ’pékbarát’ legyen. A Veggie Menu keverékkel nagyon könnyű dolgozni, mivel a termék elkészítése kifejezetten egyszerű, és nem kell hozzá semmilyen speciális felszerelés, ami ne állna rendelkezésre minden pékségben. A recept mindössze három összetevőből áll, és máris kész az ízletes vegán húspótló, ami egyaránt használható tésztatöltelékként, szendvicsbetétként vagy pizzafeltétként. Fontos tulajdonsága, hogy sütés előtt és sütés után is fagyasztható, sőt arra is alkalmas, hogy elősütve szállítsák el a mintaboltokba, ahol készre süthető, hogy a vevők igazán friss – és garantáltan húsmentes – pékárut kaphassanak.

Veggie sub_3692
Veggie sub_3691
Veggie sub_3690
Veggie sub_3689

Miért olyan fontosak

a növényi alapú húspótlékok?

2050-re majdnem 10 milliárdan élünk majd a Földön. A mezőgazdasági termőterületek mérete viszont nem változik, és ha ennyi embert kell megetetni, akkor nagyon ésszerűen kell kihasználni a meglévő szántóföldeket. A képlet egyszerű: egy adott méretű terület sokkal több élelmiszert ad ki, ha haszonnövényeket termesztenek rajta, nem pedig takarmányt az állatok számára. Ha az emberek fehérjebevitelét jórészt növényekkel oldják meg, akkor kétszer-háromszor annyi élelmiszert lehet megtermelni, ráadásul az élelmiszeripar széndioxid-kibocsátása 50 százalékkal, a vízfelhasználása pedig 60 százalékkal csökken.

Veggie sub_3687
Veggie sub_3686
X gomb
Shape_sub_1891
Veggie sub_3688

Veggie sub

12/13
Kattintson a tartalomjegyzékre!

Lapozáshoz használja az oldalsó nyilakat!
Loading ...